kwiecień 24, 2024

sobota, 23 kwiecień 2016 09:17

"Królowie Dary" Kena Liu nareszcie w Polsce

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już 27 kwietnia 2016 r. premierę będzie miała debiutancka powieść słynącego z mistrzowskich opowiadań Kena Liu. Bardzo gorąco zachęcamy do przyjrzenia się Królom Dary – książce ujmującej egzotyką oraz iście epickim rozmachem. Ken Liu w przejmujący sposób pisze o tyranii, rewolucji społecznej, bratobójczej wojnie, a wszystko to w oryginalnym settingu. Powieść ukazuje się w Polsce dzięki SQN Imaginatio – nowej marce Wydawnictwa SQN.

"Królowie Dary" to pierwsza część cyklu Pod sztandarem Dzikiego Kwiatuautorstwa uhonorowanego prestiżowymi nagrodami wybitnego tłumacza i popularyzatora chińskiej literatury. Lektura obowiązkowa dla wielbicieli fantastyki z najwyższej półki oraz fascynatów historii Chin. Jak przyznaje sam autor, książka na jednej z płaszczyzn to retelling legend o wojnach domowych, jakie toczyły się w Chinach po śmierci pierwszego cesarza - Shi Huanga.

Ken Liu – Autor i tłumacz fantastyki, a także prawnik i programista. Zdobył wiele nagród, m.in. Hugo, Nebulę i World Fantasy. Publikował w „The Magazine of Fantasy & Science Fiction", „Asimov's", „Analog", „Clarkesworld", „Lightspeed" i „Strange Horizons". Żyje z rodziną niedaleko Bostonu w stanie Massachusetts.