lipiec 17, 2024

wtorek, 15 marzec 2016 22:09

Premiera "Władcy dinozaurów" Victora Milana

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

16 marca na półki sklepowe trafi książka, którą George R.R. Martin nazwał rewelacyjnym połączeniem "Parku Jurajskiego" z "Grą o tron". Mowa o "Władcy dinozaurów" Victora Milana.

Intrygi, piękno, brutalność i dinozaury - witajcie w Raju. Raj - świat powołany do życia przez Ośmiu Stwórców, którzy toczą w nim gry władzy i namiętności - jest rozległy, różnorodny i często okrutny. Zamieszkują go ludzie, lecz dominują dinozaury - dzikie potwory, ale też udomowione, wykorzystywane do pracy i podczas wojen. Na lądzie królują ogromni roślinożercy, jak brachiozaury, a także straszliwi drapieżcy, w tym allozaury oraz budzące największy strach tyranozaury.

Zakuci w zbroje rycerze wyruszają w bój na dinozaurach, by stawić czołoszkolonym do walki triceratopsom noszącym na grzbietach zbuntowanych chłopów. Zasiadający na Zębatym Tronie cesarz Nuevaropy Felipe - będący dotąd jedynie marionetką - pragnie przejąć realną władzę i wszczyna wojny mogące obrócić w proch cały kontynent zwany Głową Tyrana. Czy jednak przyczyną walk jest wyłącznie ambicja władcy, czy też kryją się za nią inne, bardziej złowieszcze siły? Kwitnący, egzotyczny i pełen chaosu świat stworzony przez Victora Milána przypomina czternastowieczną Europę z jej dynastycznymi konfliktami, wojnami religijnymi i intrygami. ale najskuteczniejszą bronią są w nim dinozaury.