czerwiec 14, 2024

piątek, 22 styczeń 2016 16:24

Uniwersum Metro 2033 – plany na rok 2016 oraz super oferta cenowa na grę Metro 2033 Wars w najbliższy weekend!

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)


Rok 2015 minął pod znakiem najbardziej wyczekiwanej premiery ostatnich lat – „Metra 2035" Dmitrija Glukhovsky'ego. Z tej okazji w ręce czytelników trafiły także nowe poprawione i ilustrowane wydania „Metra 2033" oraz „Metra 2034". Uniwersum wzbogaciło się o „Ciemne tunele" Siergieja Antonowa, do których dołączone zostały „Szepty zgładzonych" – gratisowy zbiór 13 opowiadań wyróżnionych w drugim konkursie na opowiadanie osadzone w świecie „Metra 2033". Robert J. Szmidt publikacją ciepło przyjętej „Otchłani" poszerzył geografię Uniwersum o Wrocław. Z pewnością wielu fanów oczekiwało też na spektakularną mroczną wizję przyszłości zawartą w „Futu.re" – powieści Glukhovsky'ego spoza Uniwersum „Metra 2033".

W 2016 roku na czytelników czeka równie wiele atrakcji. Możemy zdradzić, że do Uniwersum zostanie włączone kolejne miejsce na mapie Polski.

Na początek jednak, już 2 marca, do księgarń trafi nowej powieść rosyjskiego autora Denisa Szabałowa zatytułowana „Prawo do użycia siły". W schronach rozrzuconych po skażonym terytorium gnieżdżą się i wegetują niedobitki ludzkości. Oczekują pomocy, którą zdolni są im przynieść tylko stalkerzy, bo tylko oni posiadają specjalne umiejętności i znają ten nowy świat jak nikt inny. Ale stalkerem nikt się nie rodzi: wpierw trzeba przejść długą drogę i pokonać wiele przeszkód.

Powieść Szabałowa ucieszy też miłośników militariów. Autor – pasjonat wojskowości – starał się, by wszystko było tu realistyczne: język, sprzęt, którym posługują się bohaterowie, taktyka. Akcja toczy się w Sierdobsku – wyjątkowo ponurym miejscu, rojącym się od mutantów, anomalii i niewyjaśnionych zjawisk.

Ale to nie wszystko! Do powieści Szabałowa dołączymy kolejny gratisowy zbiór opowiadań wyróżnionych w trzeciej edycji konkursu na opowiadanie ze świata „Metra 2033".
Mamy również niespodziankę dla fanów Uniwersum – graczy! Za nami premiera polskiej wersji mobilnej strategii turowej „Metro 2033: Wojny", która spotkała się z wyjątkowo szerokim i pozytywnym odzewem. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zbudować własnego podziemnego państwa i zmierzyć się z mutantami w bezlitosnym świecie moskiewskiego metra, tylko w ten weekend możecie zakupić grę w App Store i Google Play za jedyne 0,99€!