listopad 30, 2023

czwartek, 01 październik 2015 08:24

Premiery komiksowe wydawnictwa Gindie

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ten weekend (3-4 październik) podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksów i Gier w Łodzi (Atlas Arena) swoją premierę będą miały cztery komiksy wydawnictwa Gindie: "Gedeon", "Kij w Dupie 2", "Portal" oraz "Giacomo Supernova 3". Wszystkie powstały m.in. dzięki zbiórkom funduszy w serwisie wspieram.to. Dodatkowo podczas festiwalu będzie można spotkać autorów tych nowych pozycji. 

Gedeon to 224 stronicowa antologia komiksów w twardej oprawie (B5) Daniela Grzeszkiewicza, uznanego komiksiarza i ilustratora (dwukrotnego laureata pierwszej nagrody w konkursie na MFKG w Łodzi). Jest to zbiór krótkich form komiksowych, będący przekrojem przez twórczość artysty. 176 stron będzie czarno białych, zaś 48 w kolorze. Dostępny będzie w cenie 49 zł.

Kij w Dupie Tom 2 autorstwa Konrada Okońskiego na 72 stronach opowiada o Badylu, okołotrzydziestolatku, który w wyniku zabawnej serii przypadków obejmujących stratę miłości swojego życia i picie bimbru zamówionego przez internet zostaje właścicielem podupadłego baru o bardzo dziwnej klienteli. Wydany w układzie poziomym (B5) w kolorze, będzie dostępny za 25 zł.

Portal – Krew i Mgła to komiks na 64 stronach, autorstwa Kajetana Wykurza (rysunki) i Macieja Andrysiaka (scenariusz) w klimatach urban fantasy i steampunku, w którym Strażnik Portalu będzie musiał wybrać między sumieniem a obowiązkiem. Wydany w formacie B5 w pełnym kolorze, będzie go można kupić za 25 zł.

Giacomo Supernova 3 to komiks Roberta Jacha (rysunki) oraz Jerzego Łanuszewskiego (scenariusz). Na 32 stronach opowiada o Giacomo Supernovie, gwieździe salonów, dżentelmenie licznych talentów oraz równie wielu przywar. Niestrudzenie przemierza przestrzeń międzygwiezdną, szerząc miłość i produkując rogaczy na skalę przemysłową. Będzie można otrzymać go za 5 zł. Dostępne będą też reedycje dwóch pierwszych części z poprawionymi okładkami, zaś wszystkie trzy części będą na kredowym papierze. Uwaga: Komiks tylko dla dorosłych. Zawiera treści libertyńskie!