lipiec 21, 2024

środa, 15 kwiecień 2015 10:20

Nowa gra fabularna od Kuźni Gier i FajnychRPG!

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Nadchodzi zima.

Przez lata czytelnicy zachwycali się sagą o Westeros opisywaną w bestsellerowym cyklu George'a R. R. Martina „Pieśń Lodu i Ognia", i zekranizowaną przez HBO w popularnym serialu „Gra o Tron". Dzięki wydawnictwu Green Ronin, które wydało grę fabularną „A Song of Fire and Ice RPG: Game of Thrones edition" gracze na całym świecie mogli ponownie przenieść się do tego świata i samemu wziąć udział w grze o tron. A dzięki Fajnym RPG już w 2015 roku także polscy gracze będą mogli odwiedzić Siedem Królestw!

Nasza jest furia.

Pieśń Lodu i Ognia: Gra o Tron RPG jest zaprojektowana tak, aby oddać niesamowity klimat Westeros. Gra nie koncentruje się tylko na pojedynczych bohaterach – tutaj gra się całym rodem szlacheckim. Zapewnia to naturalne uzasadnienie dla przygód i sprawia, że gra nabiera wymiaru znanego z książek G.R.R. Martina.

Rośniemy w siłę.

Pieśń Lodu i Ognia: Gra o Tron RPG składa się z dwóch podręczników. Pierwszy z nich, Księga Zasad, to oczywiście mechanika gry. Zawiera on wszystko, co potrzebne jest do odgrywania postaci z Westeros – od tworzenia postaci i rodu szlacheckiego po intrygi i zasady prowadzenia bitew. Znajdziecie w nim też idealną na początek minikampanię „Czarne chmurny nad Królewską Przystanią". Podręcznik ten wygrał Silver ENnie Award za Najlepszą Mechanikę. Drugi podręcznik, Przewodnik po Westeros, to dokładny opis Siedmiu Królestw, przybliżający też głownych graczy w grze o tron.

Oprócz tych podręczników wydamy również Pieśń Lodu i Ognia: Gra o Tron RPG Starter. W tym minidodatku znajdziecie najpotrzebniejsze zasady, sześć gotowych postaci oraz krótką przygodę wprowadzającą w system.

Polska edycja zostanie ponadto uaktualniona przez zastosowanie oficjalnej erraty, która została pominięta w edycji angielskiej - oznacza to, że polscy gracze dostaną w ręce podręczniki w najlepszym możliwym wydaniu!

Pieśń Lodu i Ognia to seria książek fantasy autorstwa amerykańskiego autora George'a R.R. Martina, zapoczątkowana wydaną w 1996 roku „Grą o Tron". Od tego czasu powstało pięć tomów (poza „Grą o Tron" również „Starcie Królów", „Nawałnica Mieczy", „Uczta dla Wron", „Taniec ze Smokami" – wszystkie wydane po polsku), a planowane są kolejne dwa. Poza książkami i ich niezwykle popularną adaptacją serialową stworzoną przez kanał HBO, ukazały się także gry planszowe, karciane, komputerowe oraz fabularne, jak również komiksy.

Pieśń Lodu i Ognia to marka pod którą wydawnictwo Kuźnia Gier (Michał „Puszon" Stachyra), we współpracy z wydawnictwem Gramel (Piotr „Ramel" Koryś), zajmuje się publikacją oraz promocją gier fabularnych w Polsce. Nakładem wydawnictwa pojawiły się między innymi gry fabularne takie jak Wolsung: Magia Wieku Pary, czy polska edycja popularnego systemu Savage Worlds. Wydawnictwo ma też doświadczenie z crowdfundingiem: dzięki serwisowi Wspieram.to udało się reaktywować czasopismo Magia i Miecz (projekt uzbierał 98 735zł, co znaczy, że udało się osiągnąć prawie 400% potrzebnej kwoty!) oraz wydać po polsku grę fabularną o Powstaniu Warszawskim: Szare Szeregi. Korzystając z serwisu PolakPotrafi.pl, FajneRPG wydały również setting Bestie i Barbarzyńcy i mini-system RPGAdventurers! oraz dodatki do nich (ustalony na początku koszt, 2000zł, został przebity prawie dziesięciokrotnie!). Stronę wydawnictwa można znaleźć pod http://fajnerpg.pl/ a sklep z aktualnym asortymentem pod http://rpgsklep.pl/.