czwartek, 19 marzec 2015 14:22

"Adventurers!" za darmo oraz konkurs!

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

"Adventurers!" to kompletna gra fabularna autorstwa Umberto Pignatelliego, znanego również z settingu "Bestie i Barbarzyńcy" do systemu "Savage Worlds". Jej polskie wydanie zostało ufundowane przez fanów, za pośrednictwem serwisu PolakPotrafi 14 marca 2014. Od tamtej chwili wydawnictwo FajneRPG opublikowało cztery pozycje w serii. Z okazji drugiej rocznicy opracowania systemu wydawnictwo przygotowało specjalny konkurs oraz udostępniło za darmo plik z mechaniką gry.

Na stronie internetowej wydawnictwa można już pobrać darmowy plik PDF zawierający mechanikę "Adventurers!"*. Słowami autora systemu, Umberto:

„Minęły już prawie dwa lata od kiedy Adventurers! ukazali się po angielsku. Przez ten czas gra rozrosła się, i to bardziej, niż sobie wyobrażaliśmy, że jest możliwe. W chwili, gdy to piszę, ukazały się po angielsku cztery oficjalne settingi, a kolejne są w drodze. Po polsku jest ich nawet więcej i gracze wyraźnie pokazali, że uwielbiają tę grę. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy i chcę się odwdzięczyć polskim fanom, udostępniam więc wersję elektroniczną mechaniki do gry – za darmo. Liczę na to, że wkrótce spotkamy się w światach Adventurers!"

Plik możecie ściągnąć z tego miejsca. Udostępniono również karty postaci, które znajdziecie tutaj.

Drugie, bezpośrednio powiązane z tym ogłoszenie, to konkurs, który rozpoczynamy już dzisiaj! Opublikowane dodatki do Adventurers! – Nowe Światy I oraz Nowe Światy II – to nowe settingi do systemu, autorstwa między innymi Jakuba „Erpegisa" Osiejewskiego, Maćka „Lucka" Sabata czy Artura „Garnka" Ganszyńca. Teraz i wy będziecie mieć szansę na dołączenie do tego szacownego grona – wystarczy, że opracujecie pod mechanikę Adventurers! własny Nowy Świat, a będzie miał on szansę ukazać się w kolejnym dodatku!

Więcej szczegółów na stronie wydawnictwa FajneRPG.

*mechanikę Adventurers! udostępniamy do użytku własnego, mającego na przykład na celu stworzenie fanowskich światów do tego systemu. Nie udostępniamy jej na zasadzie Creative Commons, to znaczy, że nie wyrażamy zgody na odpłatne publikowanie opartych na niej materiałów czy czerpanie korzyści finansowych z wykorzystania marki Adventurers!. Innymi słowy materiały fanowskie – tak, wykorzystanie na przykład w celu stworzenia własnej gry – nie. [opis wydawcy]