czerwiec 24, 2024

niedziela, 16 kwiecień 2023 22:02

Zapowiedź: Dominant Species: Władcy Oceanu

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jeden gatunek, by wszystkimi rządzić, jeden, by wszystkie pokonać, Jeden, by wszystkie odnaleźć i w oceanie zdominować.

Dominant Species: Władcy Oceanu niepodzielnie zapanują nad wodami i stołami graczy już w czerwcu 2023. Już dziś startuje przedsprzedaż wyśmienitego sequela Władców Ziemi, a swoją grę znajdziecie w najlepszych sklepach z planszówkami!

Oto nadchodzi zmierzch epoki lodowcowej, era odwilży i ocieplenia globu. Nadchodzi Era Ekspansji i Rywalizacji, Era Adaptacji i Przetrwania, Era Ewolucji. Z głębi wynurzą się gromady, a w oceanie rozplenią się nowe gatunki. Rozplenią się zajmując i walcząc, aby na końcu zdominować wszystkie wody.

Dominant Species: Władcy Oceanu to gra dla 2 do 4 graczy, przedstawiająca koniec epoki lodowcowej i próby przystosowania się żywych stworzeń do nowych warunków. W grze przejmiesz kontrolę nad jedną z czterech gromad: Ryb, Gadów, Skorupiaków bądź Głowonogów. Rozpoczynają one rozgrywkę we względnej równowadze, choć taki stan prędko ulegnie zmianie. Jedna podjęta decyzja, działanie, nowe przystosowanie ewolucyjne napędzi walkę między waszymi gatunkami i zmieni sytuację na planszy.

W grze dążycie do dominacji na jak największym obszarze, namnażając i rozprzestrzeniając swe gatunki. Wybieracie spośród dostępnych akcji i od razu je realizujecie, natychmiast zdobywając przewagi. Bowiem na końcu tylko jeden z Was zostanie Władcą Oceanu.

Duże sześciokątne kafle, tworzące pole rozgrywki, reprezentują rozszerzający się dziesiątki milionów lat temu ocean. Niektóre z nich zostaną przykryte mniejszymi płytkami kominów hydrotermalnych, zmieniających przestrzeń gry. W tym wodnym środowisku rywalizacja toczy się o uzyskanie liczebnej przewagi i jak najlepsze przystosowanie do warunków bytowania. Będzie można to przekuć na punkty zwycięstwa i zdobycie kart ewolucji, które dadzą graczom użyteczne jednorazowe korzyści albo stałe umiejętności.

Podobnie jak we Władcach Ziemi, gracze umieszczają swoje piony na Akcjach, dzięki czemu będą mogli wykonać określone działania na planszy - z tą różnicą, że akcje wykonywane są natychmiast po ustawieniu piona. Dodatkowo w trakcie rozgrywki gracze będą mogli zdobyć nowe piony o specjalnych właściwościach. Grę wygrywa zdobywca największej liczby punktów zwycięstwa po ostatniej fazie punktowania.