czerwiec 14, 2024

niedziela, 04 styczeń 2015 23:25

Ogień już ledwie się tli.

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Już 6 stycznia odbędzie się premiera gry przygodowej "Fire" studia Daedalic Entertainment, dzięki której poznamy historię pewnego mało rozgarniętego neandertalczyka.

Fire to barwna i pełna humoru gra, która przeniesie gracza w czasy kamienia łupanego, gdzie zmierzy się on z najtrudniejszym z zadań ówczesnej epoki- znalezieniem ognia.

Głównym bohaterem przygody jest mało bystry, nawet jak na tamtejsze czasy, neandertalczyk o imieniu Ungh, któremu zdarzyło się zasnąć przy nocnym pilnowaniu wioskowego ognia. W wyniku tego zaniedbania osada została pozbawiona ognia, a Ungh został wygnany. Teraz gracz musi pomóc nieszczęśnikowi znaleźć nowy ogień przeszukując każdy zakątek przedziwnego i barwnego świata z ery kamienia łupanego.

Charakterystyczną cechą produkcji jest brak dialogów i opisów, a przynajmniej nie w takiej postaci, do jakiej przyzwyczaiły nas podobne produkcje. Ludzie tamtej epoki nie wykształcili jeszcze swojego języka, ani tym bardziej pisma. Dlatego też wszystkie ważne informacje będzie należało wyłapać z gestów i odgłosów wydawanych przez postacie.

Twórcy zapewniają że gra będzie atrakcją tak dla weteranów przygodówek, jak i nowicjuszy niezależnie od wieku dzięki możliwości dostosowania ilości wskazówek i ułatwień w sterowaniu.