kwiecień 20, 2024

czwartek, 17 wrzesień 2020 12:25

Nieważne, kto przegra, zło zawsze zwycięży!

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jak przeżyć niesamowitą przygodę w świecie DC Comics i pokonać Superbohaterów? Wystarczy wcielić się w LEXA LUTHORA™, SINESTRO™ lub innego Superłotra. Już 7 października premiera gry „Wieczne zło”, kolejnej propozycji z serii DC Deck Buliding Game, która pozwoli stanąć do pojedynku z największymi Superbohaterami DC. Tego samego dnia ukaże się też dodatek crossover „Łotrzy”.

pastedGraphic.png

Czasem dobrze jest być złym

W grze „Wieczne zło” to „źli” walczą z „dobrymi”, a zwycięża ten, kto wykaże się największą bezwzględnością w atakowaniu i niszczeniu kart. Na początku gry można zadawać przeciwnikom jedynie proste ciosy pięścią, jednak gracz w trakcie powiększa swoją talię o nowe, coraz silniejsze karty – nowe rodzaje ciosów, sprzęt i sprzymierzeńców. Za karty i pokonanych Superbohaterów zdobywa się Punkty Zwycięstwa. Wygrywa gracz, który na koniec gry będzie mieć ich najwięcej. Nieważne, kto przegra, zło zawsze zwycięży!

 

pastedGraphic_1.png

Podstawowe elementy gry to 206 kart, podzielonych na karty talii głównej (106), karty startowych Ciosów (36), karty startowych Bezsilności (16), karty Kopniaków (16), karty Superbohaterów (12) i karty Słabości (20). Dodatkowo w pudełku znajdziemy 7 dużych kart Superłotrów, 6 żetonów zamrażania, kilkadziesiąt żetonów Punktów Zwycięstwa i obszerną instrukcję. 

Gra kosztuje 129,99 zł (cena katalogowa), przeznaczona jest dla dwóch do pięciu graczy powyżej 14 roku życia, a średni czas rozgrywki to 75 minut. Gra jest dostępna w przedsprzedaży na www.egmont.pl 

W „Wieczne zło” można grać niezależnie bądź łączyć ją z grą „Pojedynek Superbohaterów DC” oraz z dodatkami z serii DC Deck Building Game. 

 

Galeria Łotrów

„Łotrzy” to mały dodatek wprowadzający postacie z Galerii Łotrów – przeciwników FLASHA znanych z serialu czy komiksów.  Dodatek można łączyć z dowolnymi grami z serii DC, ale idealnie pasuje do „Wiecznego zła”. 

 

 

 

pastedGraphic_2.png

 

 

 

„Łotrzy” rozwijają koncepcję, w której gracze są „złymi” postaciami i walczą przeciwko „dobrym” oraz zdobywania żetonów punktów w trakcie gry. Dodatek wprowadza nowy mechanizm współdziałania, który umożliwia zagrywanie kart z talii przeciwników. Złoczyńcy zazwyczaj nie proszą o pomoc, ale czasem muszą się zjednoczyć, by pokonać potężnego wroga. Oprychy z drużyny chętnie pomogą, ale oczywiście nie za darmo...

Dodatek „Łotrzy” również jest dostępny w przedsprzedaży na www.egmont.pl , a jego cena katalogowa to 59,99 zł. 

 

Pozostałe gry z serii DC Deck Building Game 

Wszystkie gry z serii DC Deck Building Game opierają się na podobnym mechanizmie budowania talii oraz mają wspólny rewers kart. Umożliwia to dowolne łączenie ze sobą gier podstawowych i dodatków. 

 

 „Pojedynek Superbohaterów DC”

Proste zasady i szybka rozgrywka sprawiają, że jest to idealna gra do rozpoczęcia przygody z serią DC Deck Building Game. Podczas rozgrywki można wcielić się w ulubionego Superbohatera DC Comics, by pokonać Superłotrów. Pomogą w tym zdobyte podczas poszczególnych tur supermoce, mega sprzęt i lojalni sprzymierzeńcy. Można też wykorzystać łotrów, by zaatakować swoich współgraczy-wybór najlepszej strategii zależy od grającego. Gra przeznaczona jest dla dwóch do pięciu graczy powyżej 14 roku życia, a średni czas rozgrywki to 45 minut. 

 

„Kryzys” - dodatek

 

Duży dodatek, który wprowadza nowe tryby gry – kooperacyjny i solo. Najlepiej łączyć z go z „Pojedynkiem Superbohaterów”. Dodatek jest stworzony z myślą o grze w trybie kooperacyjnym, ale nowych Superbohaterów oraz karty talii głównej można wykorzystać także do urozmaicenia gry rywalizacyjnej. Dziesiątki nowych kart, w tym „niemożliwe” wersje Superłotrów podniosą poziom trudności i dodadzą rozgrywce nowego smaku. 

 

 „Strażnicy” – dodatek crossover

 

Mały dodatek wprowadzający postacie znane z komiksu „Strażnicy”. Najlepiej łączyć go z „Pojedynkiem Superbohaterów”. Dodatek ten wprowadza nowy tryb gry kooperacyjnej ze zdrajcą, ale sześciu Superbohaterów znanych z komiksu „Strażnicy” można wykorzystać także do urozmaicenia gry rywalizacyjnej.