czerwiec 24, 2024

środa, 18 marzec 2020 16:49

Marcowe nowości od Egmontu

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

UWAGA! Na ten trudny czas wraz z www.Egmont.pl przygotowaliśmy specjalny rabat na całą ofertę (również na gry). Do końca marca, po wpisaniu kodu rabatowego ZOSTANWDOMU, cena wszystkich produktów obniży się o 30% (rabat od ceny katalogowej).

Ubongo

Szalona gra, która rozkręci twój mózg!
Każdy gracz dostaje planszę i 12 elementów układanki. Każda plansza ma inny wzór. Jeden z graczy przekręca klepsydrę i rzuca kostką, wskazując, z których elementów gracze będą korzystać w tej rundzie. Wszyscy gracze jednocześnie starają się jak najszybciej zasłonić puste pola na swoich planszach. Każdy, kto zdąży to zrobić, zanim skończy się czas, zdobywa klejnot. Wygrywa gracz, który w ciągu dziewięciu rund zbierze najcenniejsze klejnoty!
„Ubongo” to światowy bestseller, który zdobył popularność dzięki bardzo prostym zasadom i błyskawicznej rozgrywce. Ponad 2,5 mln sprzedanych egzemplarzy.
Ubongo to ponad 400 niepowtarzalnych zadań.
Dwa poziomy trudności łamigłówek umożliwiają dostosowanie gry do wieku i doświadczenia graczy.
 
Liczba graczy: 1-4
Wiek: 8-108 lat
Czas gry: 25 minut
 
O autorze
Grzegorz Rejchtman, urodzony w 1970 roku, mieszka w Monako.  Z pochodzenia Polak, z wykształcenia informatyk i ekonomista. Preferuje gry o łatwych do zapamiętania regułach, które dają przy tym dużo frajdy. Opublikował już wiele gier w Skandynawii i na całym świecie.
 
 
Każdy gracz dostaje zestaw 12 kafelków o różnych kształtach. Na początku każdej rundy gracze biorą nowe plansze (każdy gracz inną!). Rzut kostką określa, których kafelków można używać w danej rundzie. Potem odwraca się klepsydrę. Gracze jednocześnie starają się całkowicie zasłonić pola swojej planszy wskazanymi kafelkami. Każdy, kto zdoła to zrobić przed przesypianiem się piasku, woła „Ubongo!“ i losuje z woreczka 1 klejnot. Dwóch najszybszych graczy otrzymuje dodatkowo po 1 klejnocie z toru rund.
Gra składa się z 9 rund.
(Cała instrukcja gry do pobrania w zakładce Dodatki)
Elementy gry:
48 kafelków (po 12 na gracza)
36 plansz (z 432 różnymi zadaniami)
1 kostka
1 klepsydra
1 woreczek
1 tor rund
58 klejnotów (10 rubinów, 19 szafirów, 10 szmaragdów, 19 bursztynów)FITS

Międzynarodowy bestseller. 
Zdobywca ponad 10 nagród i nominacji. 
Świetne wykonanie - plastikowe rampy oraz przestrzenne klocki.  
 
Szybka, prosta i niesamowicie wciągająca gra rodzinna. Gracze starają się zapełnić swoją planszę klockami o różnych kształtach. Klocki zsuwają się po rampie, jak w "Tetrisie", jednak w zależności od rundy niektóre pola trzeba zasłonić, a niektóre zostawić widoczne. FITS to międzynarodowy bestseller, zdobywca ponad 10 nagród i nominacji - w tym do prestiżowej Spiel des Jahres tytułem najlepszej gry roku w Szwecji. 
 
Wiek: 8-108 lat 
Liczba graczy: 1-4
 
Elementy gry:
64 klocki (po 16 w każdym kolorze: czerwonym, zielonym, niebieskim, żółtym)
4 rampy z przykrywkami
8 dwustronnych plansz (po 2 w każdym kolorze)
4 karty startowe (niebieskie)
16 kart podstawowych (fioletowe)
 
 
"Nowość od Egmontu, która od razu trafiła na u Nas na radar :) Czy Knizia jest nadal w formie? Zobaczmy! Zacznijmy od wykonania, które jest bardzo dobre i spełnia swoją funkcję. Klocki są bardzo solidne i ciężkie, rynienki po których będziemy "zrzucać" kolejne elementy również solidne, do tego porcja kafelków i wkładek do poszczególnych rund - jest naprawdę bardzo dobrze! Czuć klimat tetrisa ;) A sama rozgrywka... Jeżeli macie w rodzinie pociechę, która lubi gry logiczne, klocki, maksowanie indywidualnych wyników lub zwyczajnie lubi Tetrisa - lub gdy sami tak macie - to możecie przestać czytać i iść do sklepu po grę, bo jest : 
F jak frajna - gra zwyczajnie sprawia przyjemność, jest szybka, można ją wydłużać lub skracać wedle upodobań więc każdy - dorosły jak i dziecko mile spędzą przy niej czas. 
I jak inteligentna - szare komórki pójdą w ruch! Nie przepalą się ale trzeba pomyśleć, jak ułożyć klocek, którym aktualnie dysponujemy. Możemy dowolnie nim obracać - ale wybranego toru w trakcie "zrzutu" nie zmienimy! Więc to trochę inaczej niż w wirtualnym tetrisie - trudniej a przez to bardziej logicznie :) 
T jak - trudna (ale pozytywnie!) - granie na czuja i bez adaptacji dobrze się nie skończy (boleśnie to odczułem w pierwszej partii... ;) ). Warunki punktowania są inne w każdej rundzie i wcale nie tak łatwo o wysoki wynik! Moja pierwsza partia to... 2 punkty ;) 
S jak satysfakcjonująca - Naprawdę dobrze wydane pieniądze! Gra nie udaje czegoś czym nie jest, pozwala miło spędzić czas przy inteligentnej rozgrywce, zagra zarówno dorosły jak i dziecko a kto lubi gry logiczne - będzie usatysfakcjonowany! 
Szkoda, że są tylko 4 rodzaje punktowania (po 1 na każdą z 4 rund) ale od czego kreatywność i własna inwencja... :) 
Na koniec powracając do pierwszego akapitu: TAK! Reiner Knizia zdecydowanie w formie! Tetrisowa nostalgia pełną gębą! Polecam"
Łukasz Tkaczyk, Granie z dziećmi - grupa o grach planszowych dla dzieci