kwiecień 14, 2024

czwartek, 28 kwiecień 2016 15:17

Fox Games poleca nowości majowe i czerwcowe

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wydawnictwo Fox Games prezentuje premiery gier planszowych przypadające na maj i czerwiec.

HEXX
Logiczna gra rodzinna, będąca kompromisem pomiędzy grą na refleks a grą logiczną. To dynamiczna party game oparta na grze w domino. Gracze wykładają swoje sześciokątne karty, dopasowując kolorami do kart leżących już na stole. Wygra ten gracz, który pierwszy pozbędzie się wszystkich swoich kart.
Wiek graczy:  6+
Liczba graczy: 2-5

GOBBLETY
Idealna pierwsza gra strategiczna!
Kółko i krzyżyk, w którym ma się trzy wielkości pionków i można przykrywać pionki swoje i przeciwnika! Wygrywa ten, kto pierwszy ustawi trzy Gobblety w linii!
Wiek graczy:  5+
Liczba graczy: 2

KRABY NA FALI
Kiedy nadchodzi przypływ, kraby szukają bezpiecznej kryjówki.
Poruszaj swoje kraby zgodnie z ich rozmiarami, układając jedne na drugich. Fale zmywają odosobnione kraby do morza, więc lepiej trzymać się razem! Wygrywa ten gracz, który jako ostatni będzie w stanie poruszać swoimi pionkami.
Wiek graczy:  8+
Liczba graczy: 2-4

CIASTECZKOWE POTWORKI
Prosta i szybka gra na spostrzegawczość dla każdego. Jesteś wesołym potworkiem uwielbiającym smakołyki. W czasie każdego posiłku tylko jeden potworek może zjeść właściwy smakołyk. Znajdź ten smakołyk szybciej niż inni - gdy zjesz ich pięć, wygrywasz grę.
Wiek graczy:  5+
Liczba graczy: 2-5

SIEDEM
Od zarania dziejów liczbie SIEDEM przypisywano wyjątkowe znaczenie i cechy magiczne. Miała stanowić źródło ponadnaturalnych mocy oraz klucz do wytłumaczenia niezwykłych wydarzeń. W grze karcianej SIEDEM gracze dysponują wszystkimi nadprzyrodzonymi atrybutami najsłynniejszych liczb siedem w historii ludzkości (7 mórz, 7 cudów świata, 7 fortun, 7 grzechów głównych, 7 kolorów, 7 etapów życia człowieka, 7 cnót boskich). Używają umiejętności kart, aby wykorzystać drzemiącą w nich moc do pokonania przeciwników.
Wiek graczy:  10+
Liczba graczy: 2-4

STRASZNY DWÓR
Familijna gra kooperacyjna, w której gracze wcielają się w role dzieci starających się odczarować tytułowy nawiedzony Straszny Dwór. Gracze muszą zamknąć cztery bramy wiodące do świata duchów oraz przegonić nieproszonych gości pojawiających się w grze.
Wiek graczy:  7+
Liczba graczy: 2-4

GANGI NOWEGO JORKU
Ameryka XIX w. Gangi napływających do Nowego Jorku imigrantów walczą o zajęcie, wpływy i kontrolę jak najbardziej korzystnych ulic sławnej dzielnicy szumowin, The Five Points.
Gangsterzy wspinają się po piramidzie ułożonej z kart, która symbolizuje Five Points, zdradzając swoich sąsiadów i wbijając im noże w plecy. Uczestnicy gry toczą rozgrywkę aż do chwili, gdy wszyscy spasują, kończąc w ten sposób zabawę.
Wiek graczy:  10+
Liczba graczy: 2-4

W CIENIU TRONU
Prosta i szybka gra karciana. Gracze muszą się wcielić w członków tajnych stowarzyszeń działających w cieniu królewskiego tronu i chcących przejąć władzę nad Starym Państwem. Podczas gry należy zebrać zestawy kart zapewniających specjalne moce i punkty zwycięstwa. Punkty pozwalają ustalić, kto wygrał rozgrywkę.
Wiek graczy:  8+
Liczba graczy: 2-4