lipiec 24, 2024

piątek, 20 listopad 2015 20:19

Autorska kolekcja memory Jacka Boneckiego już w sprzedaży!

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ceniony fotograf i podróżnik Jacek Bonecki przygotował kolekcję gier edukacyjnych memory w dwóch kategoriach: Pojazdy i Zwierzęta. Gry pozwolą rozwijać koncentrację i pamięć oraz zdobywać wiedzę o świecie. To także okazja do zabawy z całą rodziną i nauki języka angielskiego. Memory ukazały się 18 listopada nakładem Edipresse Książki.

Jacek Bonecki jest artystą, fotografem, operatorem filmowym, dziennikarzem i podróżnikiem. Pisze książki, kręci filmy, prezentuje fotografie podczas wystaw w Polsce i na świecie. Jest jurorem w największych konkursach fotograficznych. Z zaangażowaniem popularyzuje fotografię i chętnie podejmuje się nowych wyzwań w tej dziedzinie. Tym chętniej wzbogacił swoje artystyczne portfolio o wyjątkową propozycję dla dzieci - gry edukacyjne memory Pojazdy i Zwierzęta, oparte o fotografie artysty. To pierwszy taki projekt w Polsce.

Memory Pojazdy to efekt motoryzacyjnej pasji Jacka Boneckiego, który wielokrotnie brał udział w ekspedycjach i rajdach w różnych miejscach świata. Nie zabrakło zdjęć z legendarnego Rajdu Dakar, który Jacek Bonecki jako jedyny polski fotograf dokumentuje od kilkunastu lat. Udało mu się uchwycić na zdjęciach nie tylko maszyny pędzące przez zachwycające krajobrazy oraz pasję i rywalizację zawodników, ale też życie spotykanych po drodze tubylców. Dzięki aplikacji Tap2C gra jest wzbogacona o dodatkowe fotografie Jacka Boneckiego z tego największego na świecie rajdu. Dlatego memory Pojazdy to propozycja zarówno dla wszystkich fanów sportów motorowych, jak i dla miłośników fotografii, którym gra dostarczy wielu estetycznych przeżyć.

W grze memory Zwierzęta Jacek Bonecki zaprasza do wspólnej nauki o faunie naszej planety. Prezentuje zwierzęta z różnych zakątków świata w ich naturalnym środowisku, m.in. sowę, małpę, dromadera, żurawia czy jaszczurkę. Jeszcze więcej zdjęć egzotycznych zwierzaków jest dostępnych dzięki aplikacji Tap2C. Dodatkowo gra jest dostępna w wersji polsko-angielskiej, dzięki czemu cała rodzina może poprzez zabawę uczyć się nowego języka.

Memory ćwiczy pamięć, koncentrację i koordynację ruchowo-wzrokową. To również gra towarzyska, która dostarczy dużo rozrywki całej rodzinie – jest bowiem odpowiednia dla dzieci już od 3. roku życia. Rozgrywka polega na odnajdywaniu kart, które tworzą parę. Gracz odsłania 2 karty i jeśli pasują one do siebie, zdejmuje je z planszy. Jeśli nie, karty zostają odwrócone z powrotem. Celem gracza jest zdjęcie wszystkich 24 par kart przy jak najmniejszej liczbie prób.

Kolekcja memory została wzbogacona o wirtualne galerie dodatkowych fotografii autorstwa Jacka Boneckiego. Ekskluzywne treści multimedialne są dostępne w aplikacji Tap2C po zeskanowaniu pudełka. Tap2C to aplikacja mobilna, która umożliwia dostęp do wszystkich funkcji interaktywnego druku, np. galerii zdjęć i wideo czy kuponów rabatowych, które można pobrać bezpośrednio z materiałów drukowanych. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie w Google Play i Appstore. Edipresse Książki korzysta z Tap2C w swoich projektach.

O autorze: 
Jacek Bonecki – artysta, fotograf, podróżnik, dziennikarz, producent telewizyjny. Niegdyś laureat, a dziś juror w prestiżowych konkurach fotograficznych obok największych nazwisk w dziedzinie fotografii. Swoim zamiłowaniem do rejestrowania rzeczywistości za pomocą aparatu dzieli się od wielu lat jako wykładowca, autor książek, felietonów, ebooków i albumów fotograficznych. Swoją pasją, która stała się jego pracą i sposobem na życie, zaraża wszystkich, którzy choć raz obejrzą jego fotografie. www.bonecki.com