kwiecień 16, 2024

środa, 18 listopad 2015 19:41

TBS w Uniwersum Metro 2033. Czy przetrwasz Apokalipsę?

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

„Metro 2033: Wojny" już od 30 listopada będzie dostępne na wszystkich platformach mobilnych. Jest to gra z gatunku TBS (strategiczna gra turowa), z akcją umiejscowioną w moskiewskim metrze znanym z powieści Glukhovsky'ego.

Już dziś wkrocz w świat moskiewskiego metra i zapisz się do newslettera!

Premiera mobilnej strategii turowej „Metro 2033: Wojny" 30 listopada, ale do globalnego konfliktu możesz przygotować się już dziś! Aby bezpłatnie otrzymać dwóch elitarnych najemników oraz wziąć udział w losowaniu Samsunga Galaxy Tab A:

Wejdź na stronę http://metro2033.pl/gra/.
Zapisz się do newslettera przesyłając nam swój adres e-mail przed 30 listopada 2015.
W dniu premiery w Twojej skrzynce pojawi się przypomnienie o możliwości zakupu gry.
Kup grę.
Prześlij do nas mailem numer ID gry (znajdziesz go w lewym górnym rogu menu głównego). Pamiętaj, aby wiadomość była wysłana z adresu, na który otrzymujesz newsletter.

Losowanie nagrody odbędzie się w dniu premiery (30 listopada 2015).

Arsenij Skadow, dowódca ochrony podziemnego Instytutu Bioinżynierii, ma przed sobą trudne zadanie – wraz z biolog Magdaleną Pokrowską musi odnaleźć zaginionych naukowców, którzy odkryli lek mogący powstrzymać rozprzestrzeniającą się w metrze śmiertelną epidemię. Informacje na temat ich miejsca pobytu posiadają władze zamieszkujących metro frakcji. Z niektórymi z nich spotkałeś się już na kartach powieści, część z nich to jednak całkiem nowe siły walczące o dominację w postnuklearnym świecie. Aby rozwiązać zagadkę ich zaginięcia będziesz musiał wykonać liczne zlecenia (łącznie z questami pobocznymi – ok. 70 misji).
Tak jak w powieści Glukhovsky'ego, główną walutą obowiązującą w metrze są naboje, zaś źródłem pożywienia – uprawy grzybów i fermy świń. Jeśli posiadasz naboje, możesz najmować żołnierzy, poprawiać stosunki z frakcjami i, co najważniejsze, rozwijać swoje podziemne państwo. Jednak walki i podboje to nie wszystko! Podczas całej rozgrywki nie zapomnij, że i Ty możesz zostać zaatakowany! Każda z twoich stacji posiada swój garnizon, standardowe oraz specjalne budynki, które umożliwiają jej rozwój w kierunku handlowym, rzemieślniczym, militarnym lub naukowym. Łącznie masz do wyboru aż 20 typów budowli. Kluczem jest osiągnięcie takiej równowagi w rozwijaniu swoich stacji, by bilans zasobów był dodatni. W przeciwnym razie stacja wymrze z głodu lub robotnicy zbuntują się i zaczną burzyć budynki!

System walk to hołd dla klasycznych gier TBS (takich jak „Heroes Might and Magic III"). Do wyboru masz kilkanaście klas żołnierzy standardowych oraz specjalnych najemników. Każda wygrana walka daje drużynie punkty doświadczenia. Każdy kolejny poziom to nie tylko zwiększona siła i wytrzymałość, ale i dodatkowa umiejętność przydatna w walce.

Twoim celem jest zebranie środków niezbędnych do przeżycia, odparcie ataków mutantów, odkrycie i zdobycie nowych stacji metra za pomocą uzbrojonych oddziałów najemników. Musisz zbudować urządzenia potrzebne na stacjach, nawiązać stosunki dyplomatyczne z sąsiadami i podtrzymać gospodarkę swojego małego państwa podziemnego.

W grze znajdziesz:
– 189 stacji metra – możesz na nich handlować, walczyć, a nawet zamieszkać;
– 25 typów jednostek najemników i wrogów z indywidualnymi umiejętnościami walki;
– turowe walki z szerokim wyborem taktyk, które doprowadzą Cię do zwycięstwa;
– 24 frakcje, z którymi możesz walczyć lub nawiązać kontakty dyplomatyczne;
– 20 typów budowli do postawienia na Twoich stacjach;
– ponad 75 misji i zadań.

Dzięki mrocznej historii, ambientowej ścieżce dźwiękowej i ciągłej walce o przetrwanie w niebezpiecznym świecie, pogrążysz się w postapokaliptycznym klimacie „Metra 2033".