czerwiec 07, 2023

poniedziałek, 14 wrzesień 2015 11:00

"Łowcy Skarbów" od wydawnictwa Rebel

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jeszcze w tym roku równolegle ze światową premierą wydawnictwo Rebel przygotuje w pełnym polskim wydaniu grę "Łowcy Skarbów", wydawnictwa Queen Games, której autorem jest Richard Garfield. Polska premiera planowana jest na listopad 2015. 

Gra Treasure Hunter, wydawnictwa Queen Games to nowość, którą to wydawnictwo będzie prezentować na tegorocznych targach w Essen. Autor gry, Richard Garfield, stworzył bardzo przyjemną grę rodzinną bazującą na mechanice draftu, w której gracze starają się tak dobrać karty łowców skarbów, żeby w odpowiedniej krainie zdobyć upatrzony artefakt, przeszkadzają im w tym paskudne gobliny, które podkradają monety. Na kartach zbieramy układy kart o pewnym kolorze, który odpowiada konkretnej krainie oraz wartości. Każda kraina zawsze posiada 2 skarby, jeden z nich otrzyma ten, kto będzie miał karty w kolorze tej krainy o najniższej sumie, drugi ten kto będzie miał o najwyższej. Jeśli dodamy do tego fakt, że często skarby nie są prawdziwymi skarbami tylko dają ujemne punkty to rywalizacja zaczyna przybierać na sile.

Zasady są bardzo proste do opanowania, cała zabawa tkwi w planowaniu i przewidywaniu w jaki sposób zagrają nasi przeciwnicy. Dzięki krótkiemu czasowi rozgrywki oraz za każdym razem innemu układowi planszy gra za każdym razem przebiega nieco inaczej.

Sugerowana cena detaliczna wyniesie 119,95 zł.

Źródło: wydawnictwo.rebel.pl

Media