wrzesień 25, 2022

wtorek, 25 sierpień 2015 18:43

Portal Games ogłasza drugą edycję gry karcianej "Konwój"

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Konwój to gra karciana, której akcja rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie Neuroshimy, znanym z takich gier jak Neuroshima Hex, 51. Stan, czy Nowa Era.

Konwój jest grą asymetryczną - jeden z graczy kieruje tytułowym konwojem potężnych maszyn Molocha, które zmierzają w kierunku Nowego Jorku obracając w ruinę mijane po drodze miasta. Ich celem jest dotrzeć do Nowego Jorku i obrócić go w perzynę. Drugi gracz dowodzi oddziałami partyzantów z Posterunku, a jego celem jest spowolnić czy wręcz zatrzymać marsz Molocha.

Konwój to gra przeznaczona dla dwóch osób w wieku 10+, której średni czas rozgrywki nie przekracza 30minut. Konwój druga edycja zawiera w sobie 35 kart talii Molocha oraz 35 kart talii Posterunku, pięć plansz miast oraz żetony. W stosunku do poprzedniej edycji gry poprawiony został projekt kart oraz instrukcja. Z kart usunięto mało intuicyjne ikony i zastąpiono je jasnym i klarownym tekstem opisującym działanie karty. Usprawniona została także rozgrywka poprzez usunięcie specjalnych zdolności poszczególnych miast.

Premiera polskiej wersji językowej dodatku planowana jest na październik 2015. Sugerowana cena detaliczna to 65zł.