kwiecień 02, 2023

czwartek, 15 styczeń 2015 23:34

Ukazał się pierwszy zwiastun "The Expanse"

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Rozpoczęła się promocja nowej space opery stacji Syfy. Serial z największym budżetem w historii stacji ma zadebiutować na ekranach jeszcze w tym roku.

 "The Expanse" oparta jest na cyklu książek którego autorami są Daniel Abraham oraz Ty Franck piszący wspólnie pod pseudonimem Jamesa S.A. Corey. Akcja powieści rozgrywa się w przyszłości, gdzie ludzkość skolonizowała układ słoneczny, ale skuteczne podróże miedzy systemami nadal nie są możliwe. Fabuła opowiada o losach Jima Holdena, zastępcy dowódcy statku Canterbury i detektywa Millera, których drogi zeszły się z powodu śledztwa w sprawie zaginionej dziewczyny. Razem odkryją spisek który zagrażać może całemu układowi słonecznemu.

Seria ma ukazać się początkowo w dziesięciu, jednogodzinnych odcinkach. Za tworzenie i scenariusz odpowiadają Mark Fergus (Iron Man) oraz Hawk Ostby (Kowboje i obcy). Za kamerą natomiast usiadł Terry McDonough, znany chociażby z serialu za Breaking Bad. W obsadzie zobaczymy m.in. Thomas Jane, Steven Strait i Shohreh Aghdashloo.

Media