środa, 20 styczeń 2021 05:33

Disney nakręci film na podstawie książki „Strażniczka”

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Gwiazda Hollywood Ben Affleck na zlecenie wytwórni Disneya wyreżyseruje film na podstawie wydanej przez IUVI książki „Strażniczka”, czyli I tomu serii „Zaginione Miasta” autorstwa Shannon Messenger. „Zaginione Miasta” to cykl książek z gatunku fantastyki uwielbiany przez amerykańską młodzież i zdobywający coraz większą rzeszę miłośników w Polsce. 

Wydawnictwo IUVI do tej pory wydało trzy tomy w ramach „Zaginionych Miast”: „Strażniczkę”, „Wygnanie” oraz „Nadpłomień”. Wszystkie zyskały przychylność zarówno czytelników, jak i recenzentów. Co ciekawe, Ben Affleck nie tylko wyreżyseruje „Strażniczkę”, ale będzie też współodpowiedzialny za samą produkcję oraz scenariusz filmowej adaptacji „Zaginionych Miast”. 

Główna bohaterka „Strażniczki”, Sophie Foster, ma tajemnicę: jest telepatką – słyszy myśli otaczających ją ludzi. I nie ma pojęcia dlaczego. Wszystko się zmienia, kiedy poznaje Fitza, tajemniczego chłopaka, który pojawia się nie wiadomo skąd i także słyszy myśli. Sophie odkrywa, że istnieje miejsce dla takich jak ona i że jeśli pozostanie ze swoją rodziną, narazi ją na śmiertelne niebezpieczeństwo…

Sophie Foster, z pozoru zwykła dziewczyna, jest kimś niezwykłym, obdarzonym mocami, które robią wrażenie nawet w świecie elfów i goblinów. Sophie jest postacią, z którą najłatwiej identyfikują się młodzi czytelnicy: jest superbohaterką, ale wśród rówieśników, dorosłych opiekunów i spraw dotyczących dorastania porusza się tak samo nieporadnie jak wszyscy jej rówieśnicy. Podwójne życie Sophie to z jednej strony objęte tajemnicą treningi telepatyczne, a z drugiej pierwsze fascynacje, starcia ze szkolnymi prześladowcami i trudna materia prawdziwej przyjaźni.

Seria „Zaginione Miasta” to barwna, dobrze opowiedziana historia, w której połączono przygodę i niebezpieczeństwo z żelaznym zestawem tematów interesujących młodych ludzi: miłość, przyjaźń, szkoła, rodzice oraz aktualny wątek troski o środowisko.