Ostatnie patronaty

tatuaz-z-lilia
obsydian
bisy-2
mroczne-slonce
zapomniana-ksiega-straznik
czarownice-z-wolfensteinu-pierscien-i-sito
wina-gwen-frost
angelfall-2-penryn-i-swiat-po
niezgodna-z-filmowa-okladka
polowanie
Pt
13
Lip
12
Kwiat paproci

 

Napisany przez ProZak
Ocen (6)
Odsłony (1247)
Komentarze (4)


Click to Enlarge Picture Tytuł Kwiat paproci
Autor Dominik Sokołowski
Seria Kroniki arkadyjskie
Tom 1
Wydawnictwo Rebis
Gatunek Fantasy
Data wydania 2012-07-25
Stron 400
Oprawa Miękka
Kwiat paproci

Tysiącletnie Cesarstwo Arkadyjskie to kolebka cywilizacji, depozytariusz Prawdziwej Wiary. Od lat jego władcy przejadają jednak dorobek minionych pokoleń, a jego fundamenty podgryzają herezje, pałacowe intrygi i ludowe niepokoje. Podupadające imperium będzie też musiało stawić czoło rosnącej na Wschodzie niszczącej sile, z jaką nie spotkało się w całej swej historii.

Isaakios, wygnany następca tronu, postanawia walczyć o swe dziedzictwo. Wraz z wiernym centurionem wyrusza w podróż, podczas której z chłopca zmieni się w mężczyznę i pozna cenę władzy. W tym samym czasie piękna agentka inkwizycji Michelle tropi obrzydliwą sektę w stolicy Arkadii, a rycerz Ilias zdąża do barbarzyńskiej Vindlandii, żeby pomścić śmierć ukochanej.

Troje bohaterów nawet nie podejrzewa, że ich losy splotą się z wydarzeniami zapowiedzianymi w skrywanym przez Kościół apokaliptycznym proroctwie...

Dominik Sokołowski urodził się w 1977 roku w Gdyni, mieszka i pracuje w Gdańsku. Z wykształcenia historyk, zawodowo zajmuje się dziejami Polski XX wieku, prywatnie zaś średniowieczem. Uważa, że to barwna, złożona i interesująca epoka, a to, że powszechnie odbiera się ją jako „wieki ciemne", jest skutkiem zadufania humanistów doby renesansu i stereotypów utrwalonych przez oświeceniową propagandę.

W liceum był namiętnym graczem papierowych gier role-playing, co zaowocowało stworzeniem autorskiego systemu RPG. Wykreowane na jego potrzeby quasi-średniowieczne uniwersum posłużyło za kanwę Kwiatu paproci.

Kwiat paproci jest jego debiutem literackim, otwierającym cykl historycznej fantasy „Kroniki arkadyjskie". Autor pracuje nad jego drugą i trzecią częścią: Adamantowy miecz i Słowo Stworzenia.

 

Recenzje
  • Kwiat paproci

    Znacie baśń Kraszewskiego o kwiecie paproci, który kwitnie tylko raz w roku w Noc Świętojańską? Podobno, gdy znajdzie się ten niepozorny kwiatuszek o pięciu złotych listkach i błyszczącym, wirującym oczku można mieć wszystko (dosłownie wszystko), czego tylko dusza zapragnie. Są tylko dwa warunki:
Komentarze  

 
0 #1 mordimer 2012-07-13 15:46
Hmm lubie debiutantow bo zawsze wprowadzaja troche swiezosci ale czytajac tekst powyzej wydalo mi sie ze juz gdzies to kiedys czytalem.
Cytat
 
 
0 #2 heros 2012-07-14 15:51
pewno ci się tylko zdawało ;-) Zresztą czasem pozory mylą...
Cytat
 
 
0 #3 mordimer 2012-07-14 17:31
Mozliwe:)
Cytat
 
 
0 #4 Percival Maencourt 2012-08-06 23:26
W fantasy trudno o powiew świeżości. Jedni skupiając się na minimalizmie, wprowadzają jakieś swoje pomysły, to i owo obcinają i takie drzewko bonsai zazwyczaj nie razi, a nawet wygląda całkiem fajnie ;) Inni idą na całego i wala po oczach wszystkim, co pod ręką. Zazwyczaj wychodzi z tego wielka qpa niestety. Trzeba być naprawdę poukładanym, żeby z tej surówki ukuć miecz, a nie zostawić takie nie wiadomo co. Ani się tym podrapać, ani w piecu pogrzebać.
"Pożiwjom - uwidim" jak mawiają Rosjanie.
Cytat
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież