Ostatnie patronaty

likwidator-44
falcon-asgaria
czarodziejka-ze-swiata-czarownic
krzyk
tatuaz-z-lilia
obsydian
bisy-2
mroczne-slonce
zapomniana-ksiega-straznik
czarownice-z-wolfensteinu-pierscien-i-sito
Pt
13
Lip
12
Kwiat paproci

 

Napisany przez ProZak
Ocen (6)
Odsłony (1312)
Komentarze (4)


Click to Enlarge Picture Tytuł Kwiat paproci
Autor Dominik Sokołowski
Seria Kroniki arkadyjskie
Tom 1
Wydawnictwo Rebis
Gatunek Fantasy
Data wydania 2012-07-25
Stron 400
Oprawa Miękka
Kwiat paproci

Tysiącletnie Cesarstwo Arkadyjskie to kolebka cywilizacji, depozytariusz Prawdziwej Wiary. Od lat jego władcy przejadają jednak dorobek minionych pokoleń, a jego fundamenty podgryzają herezje, pałacowe intrygi i ludowe niepokoje. Podupadające imperium będzie też musiało stawić czoło rosnącej na Wschodzie niszczącej sile, z jaką nie spotkało się w całej swej historii.

Isaakios, wygnany następca tronu, postanawia walczyć o swe dziedzictwo. Wraz z wiernym centurionem wyrusza w podróż, podczas której z chłopca zmieni się w mężczyznę i pozna cenę władzy. W tym samym czasie piękna agentka inkwizycji Michelle tropi obrzydliwą sektę w stolicy Arkadii, a rycerz Ilias zdąża do barbarzyńskiej Vindlandii, żeby pomścić śmierć ukochanej.

Troje bohaterów nawet nie podejrzewa, że ich losy splotą się z wydarzeniami zapowiedzianymi w skrywanym przez Kościół apokaliptycznym proroctwie...

Dominik Sokołowski urodził się w 1977 roku w Gdyni, mieszka i pracuje w Gdańsku. Z wykształcenia historyk, zawodowo zajmuje się dziejami Polski XX wieku, prywatnie zaś średniowieczem. Uważa, że to barwna, złożona i interesująca epoka, a to, że powszechnie odbiera się ją jako „wieki ciemne", jest skutkiem zadufania humanistów doby renesansu i stereotypów utrwalonych przez oświeceniową propagandę.

W liceum był namiętnym graczem papierowych gier role-playing, co zaowocowało stworzeniem autorskiego systemu RPG. Wykreowane na jego potrzeby quasi-średniowieczne uniwersum posłużyło za kanwę Kwiatu paproci.

Kwiat paproci jest jego debiutem literackim, otwierającym cykl historycznej fantasy „Kroniki arkadyjskie". Autor pracuje nad jego drugą i trzecią częścią: Adamantowy miecz i Słowo Stworzenia.

 

Recenzje
  • Kwiat paproci

    Znacie baśń Kraszewskiego o kwiecie paproci, który kwitnie tylko raz w roku w Noc Świętojańską? Podobno, gdy znajdzie się ten niepozorny kwiatuszek o pięciu złotych listkach i błyszczącym, wirującym oczku można mieć wszystko (dosłownie wszystko), czego tylko dusza zapragnie. Są tylko dwa warunki:
Komentarze  

 
0 #1 mordimer 2012-07-13 15:46
Hmm lubie debiutantow bo zawsze wprowadzaja troche swiezosci ale czytajac tekst powyzej wydalo mi sie ze juz gdzies to kiedys czytalem.
Cytat
 
 
0 #2 heros 2012-07-14 15:51
pewno ci się tylko zdawało ;-) Zresztą czasem pozory mylą...
Cytat
 
 
0 #3 mordimer 2012-07-14 17:31
Mozliwe:)
Cytat
 
 
0 #4 Percival Maencourt 2012-08-06 23:26
W fantasy trudno o powiew świeżości. Jedni skupiając się na minimalizmie, wprowadzają jakieś swoje pomysły, to i owo obcinają i takie drzewko bonsai zazwyczaj nie razi, a nawet wygląda całkiem fajnie ;) Inni idą na całego i wala po oczach wszystkim, co pod ręką. Zazwyczaj wychodzi z tego wielka qpa niestety. Trzeba być naprawdę poukładanym, żeby z tej surówki ukuć miecz, a nie zostawić takie nie wiadomo co. Ani się tym podrapać, ani w piecu pogrzebać.
"Pożiwjom - uwidim" jak mawiają Rosjanie.
Cytat
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież