poniedziałek, 20 październik 2014 09:59

Konkurs na Fantastyczne Opowiadanie

Napisała 
Oceń ten artykuł
(27 głosów)

Piszesz opowiadania? Jest Ci bliska konwencja fantastyki lub horror? Jeśli tak to nasz dział opowiadań jest właśnie dla Ciebie. Prześlij nam swój tekst, a jeśli uznamy, że się nadaje umieścimy go na Secretum. Zapraszamy tak debiutantów, jak i osoby piszące już od dawna. Pokaż swoją twórczość światu!

NAGRODY W KONKURSIE

Pakiety książek.

ZADANIE KONKURSOWE

Wyślij do nas swoje opowiadanie. Każde opowiadanie zostanie przez nas przeczytane, i jeśli zajdzie taka potrzeba, poddane niewielkiej korekcie. Oczywiście gdy trzeba będzie poprawić coś więcej zapytamy o zgodę autora. Przesłanie tekstu jest równoznaczne z udzieleniem zgody na publikację.

Każde opowiadanie na którego publikację się zdecydujemy nagrodzone zostanie książką z listy do wyboru (około 50 pozycji, przy wyborze brana pod uwagę będzie kolejność nadsyłania prac).

Dwa z opublikowanych opowiadań zostaną również nagrodzone pakietami książek. Jedno wybierze redakcja, drugie użytkownicy portalu. 

REGULAMIN

1. Konkurs przeznaczony jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników Secretum.

2. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie.

3. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w temacie pisząc: OPOWIADANIE

4. W zgłoszeniu należy podać:

opowiadanie w pliku .doc lub .rtf / login użytkownika / imię i nazwisko

5. Nadesłany tekst nie może być wcześniej publikowany - wyjątek stanowią prywatny blog lub strona autora, by jednak udowodnił, że to jego własność, musi na takiej witrynie zamieścić konkursowy banner lub informację, że bierze udział w konkursie "Opowiadanie Fantastyczne" na Secretum.pl

6. Na opowiadania czekamy do 24 grudnia, do godziny 23:59

7. Wyniki oraz lista zwycięzców zostaną podane w ciągu 30 dni od zakończenia konkursu i publikacji wszystkich, zaakceptowanych tekstów

8. Nagrody zostaną wysyłane w ciągu 2 tygodni od otrzymania danych adresowych zwycięzców

Sponsorem konkursu jest

Secretum.pl

POWODZENIA!

Wszystkie spory dotyczące konkursów i ich regulaminu subiektywnie rozstrzyga redakcja.


Edit 25.02.2015 - Do udziału w konkursie zostało zgłoszonych 205 opowiadań. Na dzień dzisiejszy do przeczytania pozostało jeszcze 50 tekstów. Chcielibyśmy również przypomnieć, iż konkurs składa się z trzech etapów:
1 etap - nadsyłanie opowiadań do 24.12.2014.
2 etap - publikacja najlepszych zdaniem redakcji Secretum opowiadań w dziale Opowiadania.
3 etap - publikacja listy konkursowych opowiadań z działu Opowiadania oraz rozpoczęcie głosowania na najlepsze opowiadanie wg Redakcji i najlepsze opowiadanie wg Użytkowników Secretum. Głosowanie będzie trwało 7 dni. Komentarz z tytułem opowiadania, napisany przez zalogowanego użytkownika Secretum pod listą opowiadań traktowany będzie jako oddany 1 głos. Spośród głosujących użytkowników również zostanie wylosowana nagroda książkowa.

Koniec 3 etapu traktowany jest jako oficjalne zakończenie konkursu. Od tej pory będzie 30 dni na publikację listy zwycięzców, czyli wyłonienie najlepszego opowiadania wg Redakcji i najlepszego opowiadania wg Użytkowników Secretum. Nagrody zostaną wysyłane w ciągu 2 tygodni od otrzymania danych adresowych zwycięzców.

W między czasie, sukcesywnie wysyłane będą nagrody książkowe do wszystkich uczestników konkursu, których teksty zostały opublikowane na Secretum w dziale Opowiadania. Na ich wysyłanie mają wpływ: kolejność zgłoszenia pracy do konkursu oraz kolejność otrzymania informacji odnośnie wybranego tytułu książki.


 

 

Etap 3 konkursu - Lista opublikowanych opowiadań konkurowych, na które można oddać swój głos.

 


Główną nagrodę otrzymuje Ashanee Dark za opowiadanie "Poszukiwanie Nowej Rzeczywistości"! Serdecznie gratulujemy!

Opowiadanie przeczytać można tutaj

Komentarze  

Vicky
0 #69 Vicky 2015-05-08 13:48
Poszukiwany autor opowiadania "Władca Miecza Zagłady" - niestety straciliśmy do niego kontakt mailowy. Bardzo prosimy, żeby zgłosił się na adres
Cytować
Vicky
0 #68 Vicky 2015-05-06 02:20
W tym momencie to tak naprawdę zależy już tylko od Was - niestety wiele osób bardzo długo odpowiada na maile.
Cytować
Liman
0 #67 Liman 2015-04-28 23:06
Długo jeszcze będzie trwało wyłonienie zwycięzców?
Cytować
Liman
0 #66 Liman 2015-04-02 23:07
Czy moj adres dotarł do was na maila? Mam problemy z komputerem i wolę mieć pewność
Cytować
Vicky
0 #65 Vicky 2015-03-21 17:51
Zostało do przeczytania jeszcze 35 opowiadań. Nieco przyspieszyliśm y tempo.
Cytować
pw111
0 #64 pw111 2015-03-16 23:13
Można wiedzieć, ile zostało jeszcze opowiadań do przeczytania? :)
Cytować
Vicky
0 #63 Vicky 2015-03-06 13:19
Żaden mail wysłany na adres lub nie pozostaje bez odpowiedzi. Z maila konkursowego (przeznaczonego do wysyłania konkursowych zgłoszeń) nie odpowiadamy, gdyż skrzynka ta nawet nie posiada takiej opcji. Istnieje w jednym, konkretnym celu. ;)
Cytować
Hawer
0 #62 Hawer 2015-02-26 14:57
ProZak - serio poddaje się bo to przestaje mieć sens. Zadaj sobie tylko trud ustalenia (wg regulaminu) kto jest "zwycięzcą", co to jest "nagroda" i czy faktycznie jest jakiś termin na wysłanie książek za publikację (raczej nie chodzi tu o "nagrody" za "zwycięstwo") - uwzględniając do tego komentarze Vicky, która sama przyznała, że "nagrody książkowe" zostały rozesłane "do osób, które swoje prace zgłosiły najwcześniej". Ja odniosłem się w 1 poście do regulaminu, ale nie to było kluczowe - istotny był termin oczekiwania (2 miesiące [od podania wszelkich niezbędnych informacji] to szmat czasu - tłumaczenie się logistyką lub finansami jest tu raczej nie na miejscu). Gdybym otrzymał stosowną informacje mailowo (w końcu organizatorzy mają jakieś obowiązki - prawda?), to nikomu nie zawracałbym głowy komentarzami tutaj, ale skoro na maile nikt nie odpisuje i skoro Vicky postanowiła nie zajmować się głównym problemem (wskazanym okresem oczekiwania na książkę za publikację), tylko skupiła się na ścieraniu się o regulamin (bo najwyraźniej ją to zabolało), to postanowiłem drążyć temat dalej. Widząc jednak, że "organizatorzy" mają takich "wiernych i kulturalnych obrońców", wypada się poddać, bo kto od początku nie chciał zrozumieć problemu, ten go na pewno nie zrozumie (teraz ani nigdy). Pozdrawiam.
Cytować
ProZak
0 #61 ProZak 2015-02-26 11:01
Hawer ja (jak również inni) nie wiedzą dokładnie o co Ci chodzi. Przecież konkurs się jeszcze nie zakończył. Twoje opowiadanie zostało opublikowane. Książka należy Ci się zgodnie z regulaminem. Ma zostać wysłana w ciągu 2 tyg. od otrzymania danych adresowych po zakończeniu konkursu. Więc jeszcze raz się zapyta: co co chodzi? Żaden z punktów regulaminu nie został złamany. Czekasz na książkę, podobnie jak inni. Ze względów finansowych oraz logistycznych jest to specjalnie rozłożone w czasie. Ale na pewnie nie zostanie przekroczony (i nie został) termin podany w regulaminie. Dodam jeszcze, że w opisie konkursu jest napisane, że Cytat:
przy wyborze brana pod uwagę będzie kolejność nadsyłania prac
. Przy wyborze wygranych książek!!! Książkę sobie już wybrałeś i zostało to odnotowane.
Cytować
Hawer
0 #60 Hawer 2015-02-26 09:37
"Nie ma terminu minimalnego, jest tylko deadline" - ale jak się okazuje, jakaś reguła w tym zakresie jednak istnieje ("Na ich wysyłanie mają wpływ: kolejność zgłoszenia pracy do konkursu oraz kolejność otrzymania informacji odnośnie wybranego tytułu książki.") - choć moim zdaniem mocno wątpliwa (skoro ludzie czekają po 2 miesiące - a może dłużej? - to pytanie czy organizatorzy do tej reguły w ogóle się stosują?). Apeluje o zrozumienie tematu zanim kolejna osoba spróbuje mi wykazać (nieskutecznie) brak logiki (albo spróbuje mnie obrazić).
Pozdrawiam.
Cytować

Dodaj komentarz

Komentarze Gości przed publikacją wymagają akceptacji Administratora.


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie newsy

17-11-2019
Munchkin: Quacked Quest

Munchkin: Quacked Quest to zręcznościowa gra towarzyska w konwencji izometrycznego RPG akcji w realiach fantasy, inspirowana humorystyczną „karcianką” Munchkin, stworzoną przez firmę Steve Jackson Games. W tytule tym maks. czwórka...

Czytaj dalej...
16-11-2019
Magia i gadający, sarkastyczny mops

Lennart Malmkvist i osobliwy mops Buri Bolmena już w sprzedaży! W listopadzie ukazała się fenomenalna powieść o magii i gadającym, sakrkastycznym mopsie w roli głównej. Powieść inna niż wszystkie. Nie przegapcie!

Czytaj dalej...
15-11-2019
"Powódź", debiut polskiego Autora

Pewnej nocy czterdziestoletni Jakub wyskakuje z dziewiątego piętra wieżowca w Krakowie. Zostawia list pożegnalny ze zdjęciem pięknej dziewczyny. Być może jest to Zuza, o której Kuba napisał: „Zły człowiek zabrał...

Czytaj dalej...