Stacja centralna

Tytuł

Wydawca

Tytuł A-Z

# a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z
sobota, 06 październik 2018 20:00

Cortex 2. Wyzwania

Napisała 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Lubicie sprawdzać swoją spostrzegawczość i refleks? Nie macie nic przeciwko podejmowaniu wyzwań? Jeśli tak, Cortex 2. Wyzwania na pewno przypadną Wam do gustu.

Cel gry
Celem gry jest zdobyć... mózg! Jakkolwiek dziwnie to nie brzmi, za każde poprawnie rozwiązane zadanie gracze otrzymują kolorowe ćwiartki tego cennego organu. Kto pierwszy zdobędzie cztery i ułoży cały obrazem, wygrywa.

Opakowanie i zawartość
Gra mieści się w niewielkim, zgrabnym pudełku, które zmieści się w każdym plecaku i większości toreb (gdybyście mieli ochotę zabrać ją ze sobą na wypad za miasto, imprezę lub do znajomych). W skład zestawu wchodzą:
- instrukcja;
- 90 kart: 74 karty testów, 6 kart wyzwań, 10 tłoczonych kart faktur;
- 6 układanek z obrazkiem mózgu (każda podzielona na 4 części).

Rozgrywka
Przed przystąpieniem do gry należy rozłożyć 10 kart faktur na stole – przez 30 sekund każdy z graczy może ich dotykać i oglądać. Potem trzeba je złożyć, potasować i odłożyć na bok. Potasowane karty testów układamy w stos na środku stołu i możemy zaczynać grę.

Pierwszy z graczy (najlepiej najmłodszy) odwraca pierwszą kartę ze stosu. Wszyscy grający przypatrują się jej i zastanawiają nad rozwiązaniem. Kto pierwszy na nie wpadnie, zakrywa kartę dłonią i głośno podaje odpowiedź. Następnie pozostali sprawdzają, czy odpowiedział poprawnie. Jeśli tak, zabiera kartę i układa przed sobą. Jeśli nie, odrzuca kartę i traci prawo do odpowiedzi w następnej rundzie.

Na rozwiązanie czeka 8 rodzajów testów:
Wielozadaniowość - pokaż na palcach lewej ręki sumę oczek z czerwonej ręki, na palcach prawej ręki z sumę oczek z ręki niebieskiej, a na głos powiedz sumę oczek z pomarańczowej chmurki.
Spostrzegawczość – jakiego koloru jest wyróżniający się robot?
Kwadraty - ile kwadratów potrzeba do wypełnienia pustej przestrzeni?
Analiza – jakiego koloru są 4 kapsle tworzące jeden rząd?
Wyjątek – który kształt lub kolor pojawia się tylko raz?
Kombinacje – który kształt pasuje kolorystycznie do gwiazdy?
Wejście – które wejścia prowadzą do środka labiryntu?
Wyzwanie – zamknij oczy i dotknij karty z fakturą, a następnie powiedz, co przedstawia.

Po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi i zdobyciu karty, gracz kładzie ją przed sobą. Jeśli zdobędzie 2 karty tego samego rodzaju, wymienia je na część układanki z mózgiem. Haczyk tkwi w tym, że jednocześnie można mieć przed sobą tylko 4 karty, więc po zdobyciu piątej trzeba albo ją odrzucić, albo odrzucić jedną z poprzednio już zdobytych. Gra kończy się w chwili, gdy jeden z graczy ułoży cały obrazek.

Podsumowanie

Dlaczego mózg zapytacie. Ano dlatego, że każdy rodzaj testu rozwija inny obszar i wykorzystuje inne funkcje ludzkiego mózgu. Abstrahując jednak od biologii, rozgrywka zapewnia przede wszystkim mnóstwo frajdy. Oprócz koniecznego tu główkowania liczy się także refleks. Świetnie nam się grało w czteroosobowym gronie, ale podejrzewam, że przy osobie mniej lub więcej nic by się pod tym względem nie zmieniło.

Jeśli szukacie dobrej gry towarzyskiej, serdecznie polecam!

Czytany 46 razy

Dodaj komentarz

Komentarze Gości przed publikacją wymagają akceptacji Administratora.


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie newsy

20-10-2018
Umrzesz kiedy umrzesz

Ludzie umierają częściej od odwagi, niż od strachu... Nominowany do David Gemmel Award autor Czasu żelaza powraca z kolejną powieścią utrzymaną w klimacie epickiej, przygodowej fantasy. Niedobrana grupka ocalałych z pożogi...

Czytaj dalej...
20-10-2018
Uniwersum Metro 2035: Czerwony wariant

Siergiej NiedorubUniwersum Metro 2035: Czerwony wariant OpisCo robić, jeśli los, który zesłał Katastrofę, płata jeszcze okrutniejszego figla: grzebie pod zwałami ziemi najdłuższą linię kijowskiego metra, pozostawiając bez szwanku dwie pozostałe? Co,...

Czytaj dalej...
20-10-2018
Chatka z piernika - zapowiedź

Czy zostaniesz najprzebieglejszą z wiedźm? Dawno, dawno temu była sobie wiedźma, która uwielbiała piec pierniki – z nich zbudowała swoją chatkę. Niestety jej wyśmienite wypieki miały wielu niechcianych amatorów, którzy obgryzali po kawałku ściany, okna, a...

Czytaj dalej...