środa, 14 marzec 2018 18:18

Gdańskie Targi Książki

Napisała 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pierwszy raz na Pomorzu odbędą się Gdańskie Targi Książki.

Gdańskie Targi Książki to pierwsza tak duża inicjatywa poświęcona literaturze na Pomorzu. Jej celem jest promocja czytelnictwa, literatury publikowanej w Polsce, a także okazja do konsolidacji środowiska literackiego i umożliwienia spotkania z nim mieszkańcom Trójmiasta i województwa pomorskiego.

​Gdańskie Targi Książki odbędą się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, a także w Instytucie Kultury Miejskiej, Nadbałtyckim Centrum Kultury, Centrum Św. Jana, Bibliotece pod Żółwiem oraz w Sztuce Wyboru.

 

termin:
16–18.03.2018

godziny otwarcia:
piątek 12:00–17:00
sobota 10:00–18:00
niedziela 10:00-17:00​

piątek: wstęp bezpłatny
sobota-niedziela: wstęp 5 zł (uczniowie i seniorzy wstęp bezpłatny)

miejsce targów:
Polska Filharmonia Bałtycka

Strona WWW: https://www.gdanskietargiksiazki.pl/


​PROGRAM SPOTKAŃ

PIĄTEK, 16 marca
Polska Filharmonia Bałtycka

12:00 Mind & Dream „Chcę być kimś! Czyli jak osiągać cele w czasach gdy wszyscy dookoła mają wywalone” – spotkanie dla młodzieży z Michałem Zawadką
13:00 Wokół komiksu biograficznego – spotkanie z Jackiem Frąsiem, Olgą Wróbel, Henrykiem Glazą i Anną Warzechą; prowadzenie: Łukasz Kowalczuk
14:00 Spotkanie z Markiem Kamińskim, podróżnikiem i autorem książek; prowadzenie: Piotr Dobrołęcki
14:00 Księgarnie kameralne – panel dyskusyjny z Anną Karczewską (sala nad Motławą)
15:00 Język Le Corbusiera – spotkanie z Tomaszem Swobodą i Dorotą Jędruch; prowadzenie: Grzegorz Piątek
16:00 „Studium z dziejów wina w państwie zakonu krzyżackiego w Prusach (XIV-XV w.). Produkcja – dystrybucja – konsumpcja” – spotkanie z Maciejem Badowiczem.
Strefa dzieci (PFB - sala nad Motławą)
12:00-14:00 Warsztaty tworzenia japońskich latawców (Odział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku)
15:00-17:00 Warsztaty tworzenia japońskich latawców (Odział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku)

SOBOTA, 17 marca
Polska Filharmonia Bałtycka

11:00 Świat oczami reporterek – spotkanie z Urszulą Jabłońską („Człowiek w przystępnej cenie"), Aleksandrą Lipczak („Ludzie z Placu Słońca") i Karoliną Sulej („Wszyscy jesteśmy dziwni”); prowadzenie: Mariusz Szczygieł
12:00 „Gombrowicz. Ja, geniusz" – spotkanie z Klementyną Suchanow; prowadzenie: Paweł Wielopolski
13:00 Spotkanie z Iwoną Chmielewską, ilustratorką i autorką książek obrazowych; prowadzenie: Jarosław Borowiec
14:00 Premiera książki „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej" – spotkanie z Cezarym Łazarewiczem; prowadzenie: Dorota Karaś
15:30 Spotkanie z Katarzyną Bondą, autorką bestsellerowych powieści kryminalnych; prowadzenie: Anna Burzyńska
17:00 „Reprywatyzując Polskę” – spotkanie z Beatą Siemieniako; prowadzenie: Łukasz Boniecki
Strefa dzieci (PFB - sala nad Motławą)
11:00-12:00 Wydawnictwo Adamada: Książka nie zrobi się sama – warsztaty tworzenia własnych książek (5-8 lat)
12.00-16.00 Ostry Dyżur Literacki (do 8 lat) – wartościowe rekomendacje książkowe
13.00-17.00 Promkultura – warsztaty tworzenia książek i krojów pisma
16:00-18:00 Japońskie gry i zabawy; prowadzenie: Alicja Ozga, Joanna Gillmeister i Anna Salamonik
Wydarzenia towarzyszące:
14:00 Spotkanie z Jarosławem Mikołajewskim o poezji i całokształcie twórczości; prowadzenie: Małgorzata Lebda (Instytut Kultury Miejskiej)
16:00 Przedpremiera książki "Komeda. Osobiste życie jazzu" - spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską; prowadzenie: Dorota Karaś (Nadbałtyckie Centrum Kultury)
16:00 Premiera książki "Walka obrazów. Przedstawienia wobec idei w Wolnym Mieście Gdańsku" - spotkanie z Jackiem Friedrichem (Instytut Kultury Miejskiej)
19:00 Koncert czytany "Projekt: Prawda muzycznie" Mariusza Szczygła i zespołu Res Factum (Centrum Św. Jana)
20:00 Wernisaż wystawy prac z książek obrazowych Iwony Chmielewskiej (Sztuka Wyboru)

NIEDZIELA, 18 marca
Polska Filharmonia Bałtycka

11:00 Premiera książki „Miejsce i imię” – spotkanie z Maciejem Siembiedą; prowadzenie: Piotr Mirowicz
12:00 Spotkanie z Anną Cieplak, laureatką Nagrody Conrada; prowadzenie: Małgorzata Lebda
13:00 „Polska” – spotkanie z Marcinem Świetlickim; prowadzenie: Jarosław Borowiec
14:00 „Góry umarłych” – spotkanie z Tomaszem Hildebrandtem; prowadzenie: Paweł Wielopolski
15:00 Spotkanie z Salcią Hałas, laureatką Nagrody Literackiej Gdynia; prowadzenie: Anna Burzyńska
16:00 Światowa premiera książki „Tańczące niedźwiedzie” – spotkanie z Witoldem Szabłowskim; prowadzenie: Joanna Wiśniowska
Strefa dzieci (PFB - sala nad Motławą)
11:00-12:00 Magazyn Trzy Czte Ry: Bal przebierańców – warsztaty tworzenia masek-przebieranek (dla przedszkolaków)
12.00-15.00 Ostry Dyżur Literacki (do 8 lat) – wartościowe rekomendacje książkowe
12.00-16.00 Nadbałtyckie Centrum Kultury: Pozbieraj zwierzyniec! Gra Miejska dla całej rodziny
13.00-17.00 Promkultura – warsztaty tworzenia książek i krojów pisma
Wydarzenia towarzyszące:
12:00 Projektowanie książek – spotkanie z Anną Witkowską i Anitą Wasik; prowadzenie: Magdalena Grzebałkowska (Instytut Kultury Miejskiej)
14:00 Tłumaczenie literatury islandzkiej – spotkanie z tłumaczem Jackiem Godkiem z okazji premiery książki „Wyspa” Sigríður Hagalín Björnsdóttir (Instytut Kultury Miejskiej)
15:00 Spotkanie z Katarzyną Puzyńską; prowadzenie: Przemysław Czaja (Biblioteka pod Żółwiem – filia WiMBP)
16:00 Premiera polskiej edycji książki „Biedni, ale sexy” – spotkanie z Agatą Pyzik; prowadzenie: Natalia Fiedorczuk-Cieślak (Nadbałtyckie Centrum Kultury)
Polska Filharmonia Bałtycka:
Wystawa prezentująca wyniki konkursu Książka Roku 2017 Polskiej Sekcji IBBY (International Board on Books for Young People)
Wystawa prac z książek obrazkowych Marii Dek i Agaty Królak

PODPISYWANIE KSIĄŻEK NA STOISKACH WYDAWCÓW

PIĄTEK, 16 marca
13:00
Michał Zawadka (Mind & Dream)
Ewa Poklewska-Koziełło (Wydawnictwo Literatura)
14:00
Anna Ostrowska-Warzecha i Bartek "Henryk" Glaza (Sztuka Wyboru)
15:00
Jacek Frąś (Sztuka Wyboru)
16:00
Marta Abramowicz (Wydawnictwo Krytyki Politycznej)

SOBOTA, 17 marca
11:00
Zofia Smalewska (Wydawnictwo Marpress)
12:00
Andrzej Drzycimski (Oficyna Gdańska)
Urszula Jabłońska, Aleksandra Lipczak, Karolina Sulej (Dowody na Istnienie)
Tomasz Małachowski (Adamada)
Agata Przybyłek (Czwarta strona)
Iwona Siewierska (Sztuka Wyboru)
Aleksandra Tarkowska (Księży Młyn Dom Wydawniczy
Janusz Wiśniewski (Wydawnictwo Literackie i NSB)
13:00
Piotr Adamczyk (Wydawnictwo Lemoniada, Prozami i Dobra Literatura)
Anna Czerwińska-Rydel (Wydawnictwo Literatura)
Jacek Godek (Sztuka Wyboru)
Marek Kamiński (Wydawnictwo Znak)
Bartłomiej Grzankowski (Dlaczemu)
Robert Małecki (Czwarta strona)
Elżbieta Pałasz (Adamada)
Klementyna Suchanow (Wydawnictwo Czarne)
Przemysław Wilczyński (WAM)
Janusz L. Wiśniewski (Wielka Litera)
14:00
Marta Biernat, Adam Biernat i Anna Kurek (Czwarta strona)
Anna Cieplak (Krytyka Polityczna)
Renata Dąbrowska (Sztuka Wyboru)
Maciej Siembieda (Wielka Litera)
15:00
Rafał Dębski i Dariusz Domagalski (Dom Wydawniczy REBIS)
Andrzej Januszajtis (Wydawnictwo Marpress)
Barbara Kosmowska (Wydawnictwo Literatura)
Katarzyna Krenz (Sztuka Wyboru)
Cezary Łazarewicz (Wydawnictwo Czarne)
Aleksandra Tyl (Wydawnictwo Lemoniada, Prozami i Dobra Literatura)
16:00
Maciej Drzewicki i Grzegorz Kubicki (Wydawnictwo Agora)
Beata Siemieniako (Krytyka Polityczna)
17:00
Katarzyna Bonda (Muza/Akurat)
Ireneusz Witold Dunajski (Sztuka Wyboru)


NIEDZIELA, 18 marca
10:30
Mariusz Szczygieł (Wydawnictwo Agora)
11:30
Marta Knaź
12:00
Iwona Chmielewska (Wydawnictwo Wolno)
Robert Tracz (Wydawnictwo Marpress)
Monika Milewska (WAM/Mando)
12:30
Agata Królak i Marysia Dek (Sztuka Wyboru)
13:00
Anna Cieplak (Wydawnictwo Krytyki Politycznej)
Marek Kamiński (Wydawnictwo Znak)
13:30
Katarzyna Krenz i Katarzyna Cielątkowska (Sztuka Wyboru)
14:30
Ania Witkowska i Anita Wasik (Sztuka Wyboru)
15:00
Tomasz Hildebrand (MUZA / Akurat)
15:30
Iwona Siewierska (Sztuka Wyboru)

Czytany 139 razy

Dodaj komentarz

Komentarze Gości przed publikacją wymagają akceptacji Administratora.


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie newsy

13-07-2018
Imię wiatru

Już 17 lipca do księgarń trafi 8 wydanie książki Patricka Rothfussa - Imię wiatru, pierwszego tomu cylku "Kroniki królobójcy"! To bestsellerowa i wielokrotnie nagradzana opowieść człowieka legendy - Kvothe, który...

Czytaj dalej...
12-07-2018
XIII Dni Jakuba Wędrowycza

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki “Cytadela Syriusza” wraz z Fundacją „Ku Przeszłości” mają zaszczyt zaprosić na XIII edycję Dni Jakuba Wędrowycza, która odbędzie się 20 - 22 lipca 2018 roku. Secretum ponownie...

Czytaj dalej...
12-07-2018
Joanna Krystyna „Lillchen” Radosz na Polconie 2018

Dzisiaj rozpoczyna się Polcon 2018 w Toruniu, a my mamy nie tylko zaszczyt patronować ponownie tej imprezie, ale również nasza recenzentka będzie prelegentką podczas konwentu.  Joanna Krystyna Radosz (ur. 5 lipca...

Czytaj dalej...