środa, 12 lipiec 2017 10:14

Marcin Szczygielski i Rafał Kosik na Rabka Festival 2017

Napisała 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już dzisiaj startruje w Rabce Zdroju Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej, w której weźmie udział wielu znanych polskich i zagranicznych pisarzy dla dzieci i młodzieży między innymi Marcin Szczygielski.

Rabka Festival to jedyny w Polsce festiwal literacki odbywający się w uzdrowisku przeznaczonym specjalnie dla dzieci. Przyjeżdżają tu na wypoczynek osoby z całej Polski i z zagranicy, a więc jest to wspaniała okazja do wzajemnego poznania się i nawiązania przyjaźni. Wakacje w Rabce to dla wielu rodzin z dziećmi jedyna w roku szansa, by mając dla siebie czas, razem robić ciekawe rzeczy, także czytać i poznawać różne dziedziny sztuki.

Festiwal odbędzie się w dniach 12-15 lipca.
Warsztaty i spotkania dla dzieci organizowane będą przed południem, po południu i wieczór w każdy z festiwalowych dni.
Spotkania i prezentacje dla dorosłych (rodziców, bibliotekarzy, nauczycieli) odbędą się 14 lipca (piątek) w godzinach 10.00-15.00, w galerii „Pod Aniołem”

Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest bezpłatny. Na warsztaty (oznaczone „rączką) obowiązują zapisy, które prowadzone będą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju (telefonicznie: 18 26 77 449, mailowo:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście),

w dwóch turach :
– od 19 czerwca (2/3 miejsc)
– od 9 lipca (1/3 miejsc)

Miejsca festiwalowe:
Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Orkana 27 (budynek dworca PKP)
Muzeum i. Władysława Orkana (Stary Kościół), ul. Orkana 2
Pracownia teatru „Rabcio”, ul. Podhalańska 6
Akademia Malarstwa na Szkle, ul. Sądecka 6
Muzeum Górali i Zbójników, ul. Sądecka 4
Pracownia Ceramiczna Klajser-Majster, ul. Sądecka 15
Altana „Pod Grzybkiem” , Park Zdrojowy
Amfiteatr, ul. Chopina 17
Zakład Przyrodoleczniczy („wypoczywalnia”, 1 piętro), ul. Orkana 49
Kino „Śnieżka”, ul. Nowy Świat 8
Galeria „Pod Aniołem”, ul Parkowa 5
Centralna Stacja Ratunkowa Grupy Podhalańskiej GOPR, al. Tysiąclecia1

Spotkania z  Marcinem Szczygielskim:

Czwartek
- 11:00 - Kino „Śnieżka” - Projekcja filmu "Za niebieskimi drzwiami" i rozmowa: „Jak książka stała się filmem” z Marcinem Szczygielskim i reżyserem - Mariuszem Palejem - (8-100 lat)
- 16:00 - Miejska Biblioteka Publiczna - "Dlaczego kochamy się bać?" - Spotkanie z Marcinem Szczygielskim - (10-100 lat)
- 19:00 Altana Pod Grzybkiem - Czytanie na dobranoc: Marcin Szczygielski czyta fragmenty swojej książki "Czarownica piętro niżej"

Piątek
- 10.20 - Galeria „Pod Aniołem” - Marcin Szczygielski: "Jak piszę dla nastolatków"

Spotkanie z Rafałem Kosikiem:

Sobota:
- 16:00 - Miejska Biblioteka Publiczna - Spotkanie z Rafałem Kosikiem.

Goścmi będą również między innymi: ilustratorka Emilia Dziubak, tłumaczka i pisarka Barbara Gawryluk, autorka książek dla dzieci Agnieszka Wolny-Hamkało, poetka Barbara Kosmowska, szwedzka pisarka Moni Nilsson, twórca komiksów dla dzieci Tomasz Samojlik i wielu wielu innych.

Pełny program dostępny jest na: http://www.rabkafestival.pl/rabka/

Czytany 213 razy

Dodaj komentarz

Komentarze Gości przed publikacją wymagają akceptacji Administratora.


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie newsy

19-02-2018
Niezwykła Podróż. Tom 3

Wydawnictwo KURC zapowiedziało na koniec lutego tom trzeci Niezwykłej Przygody. Wielka Brytania, rok 1927. Po wielu latach spędzonych z dala od rodziny w szkole z internatem, Emilien i Noemie zostają przywiezieni...

Czytaj dalej...
19-02-2018
Atlantis Rising 2: Miasto demonów

Niedawno patronowalismy tomowi pierwszemu Atlantis Rising, a już Drageus Publishing House zapowiada kolejny tom. Ludzkość przegrała wojnę z demonami. Garstka wraz z Elan uciekła i schroniła się na wyspie, z dala...

Czytaj dalej...
14-02-2018
Premiera "Woła mnie ciemność" + fragment

Już dziś (14 lutego) ma miejsce premiera powieści Agaty Suchockiej Woła mnie ciemność. To książka dla czytelników dorosłych, i to też nie wszystkich. Autorka łamie w niej niejedno tabu.

Czytaj dalej...