niedziela, 01 grudzień 2019 02:57

Mangaka – a sketch of life in Tokyo

Napisała 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Mangaka – a sketch of life in Tokyo to projekt filmu dokumentalnego o ludziach, którzy chcą żyć ze swojej pasji, o tym jak tworzy się mangę i jaka jest jej historia na tle fascynującej kultury Japonii. Zawód mangaki - rysownika komiksów, często jest nisko opłacany i wymaga wielu wyrzeczeń. Młodzi artyści muszą pracować w korporacji za dnia by nocami tworzyć mangi. Ale to przecież problemy wszystkich ludzi próbujących pogodzić pasję z potrzebą zarabiania. 

Podobny problem stoi przed twórcami filmu. Po dokumentacji w Japonii i znalezieniu bohaterów powstał zwiastun, ale żeby doszło do realizacji filmu, twórcy będą potrzebowali Waszego wsparcia. Bądźcie z nimi na każdym etapie produkcji, piszcie o swoich oczekiwaniach i przekażcie informacje znajomym z którymi łączy Was wspólna pasja - manga i anime. Śledźcie profile na facebooku i instagramie!

➡️ http://mangakamovie.com
➡️ https://www.facebook.com/mangakamovie
➡️ https://www.instagram.com/mangaka_movie/
➡️ https://www.kickstarter.com/projects/942702880/mangaka-a-sketch-of-life-in-tokyo

Alan Kępski (m.in. robił klip Mery Spolsky w Tokyo), który jest głową i szyją projektu jeździ do Japonii i rozmawia z początkującymi twórcami mangi, ktorzy chcą zostać full pro mangakami. Film będzie opowiadał na pewno o trzech twórcach (jednym z nich jest Ryuko Iwabuchi, która była już w Polsce i w styczniu jeszcze tu wraca, aby poprowadzić warsztaty z rysowania mangi) o ich środowisku, o drodze którą muszą pokonać by móc pracować w tym zawodzie i całej otoczce komiksowej we współczesnej Japonii.

Więcej w tej kategorii: « Człowiek yakuzy

Ostatnie newsy

11-12-2019
Dom Szeptów. Sandman Uniwersum

Jedną z nowości komiksowych od wydawnictwa Egmont jest tytuł "Dom Szeptów". To jedna z czterech nowych serii rozgrywających się w stworzonym przez Neila Gaimana uniwersum Sandmana.

Czytaj dalej...
11-12-2019
Prezentowa lista przebojów od wydawnictwa Rebis

Dla niezdecydowanych wydawnictwo Rebis przygotowało prezentową listę przebojów! Bestsellerowe tytuły z ostatnich lat z rabatami do 50%! Promocja obowiązuje od 6 do 23 grudnia!

Czytaj dalej...
06-12-2019
World of Warcraft: Kronika

Najważniejsza i najbardziej wyczekiwana pozycja wydawnicza z uniwersum Warcrafta już w polskich księgarń! „World of Warcraft: Kronika” to jedyne w swoim rodzaju kompendium w przejrzysty i przystępny sposób ukazujące historię Azeroth....

Czytaj dalej...